دسته‌ها
اخبار

CryptoLink – دسامبر 2022 – Fin Tech


برای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این شماره دسامبر کریپتو لینک، تحولات مهم پیرامون FTX Trading Ltd. (FTX) از جمله تشکیل پرونده ورش،تگی و اتهامات و دستگیری مدیر عامل آن، ساموئل بنکمن-فرید. در بحبوحه اقدامات اجرایی موازی سازمان بورس و اوراق بهادار (SEC، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و دفتر دادست، ایالات متحده در ناحیه ج،ی نیویورک، سام بنکمن-فرید و معاملات غیرقانونی ادعایی وی به طور مشابه باعث جلب توجه مردم و قانونگذاران شده است. اگرچه جريان اصلی و مطبوعات اختصاصی کريپتو نشان می‌دهند که تلاش‌های قانونی کنونی برای تحکیم یک رژیم نظارتی کریپتو به دلیل ورش،تگی FTX به طور قابل ملاحظه‌ای به عقب می‌افتد، به نظر می‌رسد دقیقاً برع، این موضوع صادق است. پشتیب، دوحزبی و دو مجلسی از دو مقررات گسترده مرتبط با ارزهای دیجیتال – مقررات CFTC بازارهای نقدی رمزنگاری (حداقل برای بیت کوین و اتریوم) و مقررات فدرال استیبل کوین ها – تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است. در هر صورت، به نظر می رسد رسوایی FTX تنها اعضای کنگره و رهبری آژانس را در تلاش برای تنظیم صحیح دارایی های دیجیتال به شیوه ای که اطمینان صنعت رو به رشد و حمایت از مصرف کنندگان را فراهم می کند، تشویق کرده است. علی‌رغم تلاش‌های کنگره، گری جنس،، رئیس SEC تاکید کرده است که او و SEC همه ابزارهای مورد نیاز برای تحت کنترل درآوردن رمزارزها را دارند، علی‌رغم اذعان آشکار او به اینکه قانون برای استیبل‌کوین‌ها ضروری است و نارضایتی کلی کنگره از رویکرد “تنظیم از طریق اجرا” او. . ،، که در کنگره و ،ت «خصمانه رمزنگاری» هستند، همچنان همینطور هستند، و در حالی که رویدادهای اخیر جسور شده‌اند، احتمالاً در «بیرون» به هر تلاش قانونی جدی نگاه خواهند کرد. نتیجه گیری اینکه سال آینده می تواند یک “کنگره رمزنگاری” باشد، با مرحله ای برای ایجاد یک رژیم قانونی و نظارتی م،ادار و پایدار برای صنعت رو به رشد دارایی های دیجیتال، دور از دسترس نیست.

نور توجه در FTX

پرونده های FTX برای ورش،تگی، مدیرعامل بانکمن-فرید کنار رفت و بایننس قصد ،ید FTX را اعلام کرد.

در 11 نوامبر 2022، FTX اعلام کرد که این شرکت و تقریباً 130 شرکت وابسته دیگر (گروه FTX) طبق فصل 11 قانون ورش،تگی ایالات متحده در ناحیه دلاور، دادرسی داوطلبانه را آغاز کرده اند. در همان تاریخ، ساموئل بنکمن-فرید (بانکمن-فرید) از سمت خود به ،وان مدیرعامل استعفا داد زیرا جان جی ری III به ،وان مدیر عامل جدید گروه FTX منصوب شد. در 2 نوامبر 2022، CoinDesk در مورد سند فاش شده ای گزارش داده بود که نشان می داد Alameda مقدار زیادی ارز دیجیتال به نام FTT ایجاد شده توسط FTX را در اختیار دارد، پس از آن Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل Binance، در 6 نوامبر 2022 اعلام کرد که شرکت او توکن های FTT خود را می فروشد – اعلامیه ای که منجر به کاهش قابل توجه قیمت FTT شد. کاهش شدید قیمت باعث شد که بسیاری از مشتریان FTX به دنبال برداشت دارایی های خود از این پلتفرم باشند (به مبلغ تقریبی 6 میلیارد دلار در مدت سه روز) و در 8 نوامبر 2022، FTX به مشتریان خود اجازه برداشت پول از این پلتفرم را نداد.

در 8 نوامبر 2022، بایننس اعلام کرد که به توافقی برای ،ید کامل FTX رسیده است که بانکمن-فرید به طور مشابه آن را به ،وان یک “تراکنش استراتژیک” تایید کرد. با این حال، تنها یک روز بعد، بایننس تأیید کرد که “در نتیجه بررسی های لازم شرکتی”، گزارش های خبری در مورد “سوء استفاده از منابع مالی مشتری و تحقیقات ادعایی آژانس ایالات متحده”، و “مسائل فراتر از آن” [their] کنترل یا توانایی کمک ،، بایننس تصمیم گرفته بود که به دنبال ،ید FTX نباشد. پرونده ورش،تگی گروه FTX تنها چند روز بعد دنبال شد.

بی،ه FTX را می توان یافت اینجا، مقاله CoinDesk را می توان یافت اینجا، پست های CZ را می توان یافت اینجاو اینجا، پست Bankman-Fried را می توان یافت اینجا، پست Binance را می توان یافت اینجاو پوشش رسانه ای بیشتر را می توان یافت اینجاو اینجا.

دفتر دادست، ایالات متحده ساموئل بنکمن-فرید را در یک کیفرخواست هشت فقره به اتهام کلاهبرداری، پولشویی و جرایم مالی کمپین متهم و دستگیر کرد.

در 13 دسامبر 2022، دفتر دادست، ایالات متحده در ناحیه ج،ی نیویورک از افشای کیفرخواستی که بانکمن-فرید را متهم به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری در اوراق بهادار، توطئه برای ارتکاب پولشویی و توطئه برای کلاهبرداری از کمیسیون انتخابات فدرال و ارتکاب کمپین اعلام کرد. تخلفات مالی بر اساس بی،ه مطبوعاتی دفتر دادست، ایالات متحده، اتهامات ناشی از یک “طرح گسترده ادعایی” توسط Bankman-Fried برای سوء استفاده از میلیاردها دلار از وجوه مشتری سپرده شده در FTX، پلت فرم معاملات ارزهای دیجیتال که او مدیر عامل و شریک آن بود، ناشی می شود. بنیانگذار، و گمراه ، سرمایه‌گذاران و وام‌دهندگان به FTX و Alameda Research LLC (Alameda)، صندوق تامینی رمزارز خصوصی او. این اطلاعیه تأیید کرد که بانکمن-فرید در 12 دسامبر 2022 در باهاما به اتهامات ذکر شده دستگیر شد. دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه ج،ی نیویورک، خاطرنشان کرد که اتهامات مربوط به “سقوط خارق العاده” FTX است و این اتهامات روشن می کند که “این یک مورد سوء مدیریت یا نظارت ضعیف نبود، بلکه کلاهبرداری عمدی بود.” .

بی،ه مطبوعاتی دفتر دادست، ایالات متحده برای ناحیه ج،ی نیویورک را می توان یافت اینجا.

SEC ساموئل بانکمن-فرید را متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران در پلتفرم معاملاتی دارایی های رمزنگاری FTX کرد.

در 13 دسامبر 2022، همان تاریخی که دفتر دادست، ایالات متحده بانکمن-فرید را متهم کرد، SEC بانکمن-فرید را به سازماندهی طرحی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران سهام در FTX متهم کرد. بر اساس شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار، حداقل از ماه می 2019، FTX بیش از 1.8 میلیارد دلار از سرمایه گذاران سهام جمع آوری کرده است که تقریباً 1.1 میلیارد دلار از حدود 90 سرمایه گذار مستقر در ایالات متحده است.

در شکایت SEC ادعا شده بود که علیرغم اینکه Bankman-Fried FTX را به ،وان یک پلتفرم معاملاتی دارایی های رمزنگاری ایمن و مسئولانه تبلیغ می کند، در واقع، Bankman-Fried یک کلاهبرداری چند ساله را برای پنهان ، سرمایه گذاران FTX ترتیب داده است: (1) انحراف نامشخص وجوه مشتریان FTX. به آلامدا؛ (2) رفتار ویژه نامشخصی که در پلتفرم FTX به Alameda داده شده است، از جمله ارائه یک “خط اعتباری” تقریبا نامحدود به Alameda که توسط مشتریان این پلتفرم تامین می شود و Alameda از برخی اقدامات کلیدی کاهش خطر FTX معاف می شود. و (3) ریسک فاش نشده ناشی از قرار گرفتن FTX در معرض دارایی های قابل توجه Alameda از دارایی های بیش از حد ارزش گذاری شده و غیر نقدی مانند توکن های وابسته به FTX. علاوه بر این، در شکایت SEC ادعا شد که Bankman-Fried از وجوه ،یبی مشتریان FTX در Alameda برای انجام سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز، ،یدهای هنگفت املاک و مستغلات و کمک‌های بزرگ سیاسی استفاده کرده است.

تحقیقات در مورد سایر موارد نقض قو،ن اوراق بهادار و سایر نهادها و اشخاص مرتبط با سوء رفتار ادعایی ادامه دارد.

بی،ه مطبوعاتی SEC را می توان یافت اینجا.

برای خواندن ادامهی مطلب، اینجا کلیک کنید . . .

محتوای این مقاله به منظور ارائه راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: فناوری از ایالات متحده

کاهش مسئولیت ناشی از نقض سایبری

مک لین میدلتون، انجمن حرفه ای

همه مشاغل – در همه صنایع و در هر اندازه – اکنون هدف مجرمان سایبری هستند. بنابراین، اجرای اقدامات منطقی برای کاهش خطر نفوذ سایبری بهترین تکنیک…


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1266922