دسته‌ها
اخبار

Ombud بیمه گر را موظف به پرداخت به دلایل عادلانه می داند – قوانین و محصولات بیمه


17 فوریه 2023

آدامز و آدامز


برای چاپ این مقاله کافی است در سایت Mondaq.com ثبت نام کنید یا وارد شوید.

بازپرس بیمه کوتاه‌مدت اعلام کرده است که بیمه‌گر یک اقامتگاه ماجراجویانه موظف به جبران خسارت آن در قبال ادعای مطرح شده توسط یکی از مشتریان آن است.

در 19 ژانویه 2019، زم، که روغن داغ یکی از موتورهای چهارچرخ استراحتگاه روی پاهای مشتری ریخت، یک مشتری دچار سوختگی شدید شد. حامی فوراً خواستار بازپرداخت قیمتی شد که برای استفاده از دوچرخه چهارچرخ پرداخت کرده بود. متعاقباً و بدون هیچ تقاضای قبلی، حامی برای خساراتی که از سوختگی متحمل شده بود، علیه استراحتگاه اقدام قانونی کرد.

بیمه‌گر استراحتگاه از پرداخت غرامت آن در برابر اقدام خودداری کرد، و این نشان می‌دهد که استراحتگاه با گزارش ن، حادثه به بیمه‌گر در هنگام وقوع ادعا، یک مدت از بیمه‌نامه خود را نقض کرده است. استراحتگاه نیز به ،ه خود نقض را رد کرد و اظهار داشت که این خط مشی مبهم است و وظیفه خود برای گزارش این ادعا تنها زم، ایجاد می شود که احضار به آن ابلاغ شد. توچال همچنین مدعی شد که بیمه‌گر به دلیل گزارش ن، حادثه در زمان وقوع آسیبی وارد نکرده است.

Ombud به طور فعال از تصمیم گیری در مورد اینکه تفسیر کدام حزب از این سیاست صحیح است، خودداری کرد. در عوض، Ombud فرض کرد که استراحتگاه واقعاً این سیاست را نقض کرده است و در انجام این کار، در نظر گرفت که در صورت وجود، چه آسیبی برای بیمه‌گر متحمل شده است.

بند 7.2 از شرایط مرجع Ombud بیان می کند که احکام نه تنها باید بر اساس قانون باشد، بلکه باید عدالت نیز در نظر گرفته شود. صلاحیت عادلانه ای که Ombud از آن برخوردار است، جزء جدایی ناپذیر به رسمیت شناختن آن به ،وان یک طرح بازرس خدمات مالی داوطلبانه بر اساس قانون طرح های بازرس خدمات مالی، 37 سال 2004 است.

Ombud دریافت که تعصب ادعایی بیمه‌گر نه تنها بی‌اهمیت است، بلکه “حلقه‌ای کاملا توخالی در خود دارد و به نظر می‌رسد که فقط به روحیه واقعی رفتار منصفانه و عادلانه با مشتریان پاسخ می‌دهد”. در نتیجه، Ombud به بیمه‌گر دستور داد تا از نظر بخش مسئولیت عمومی بیمه‌نامه غرامتی را به استراحتگاه بپردازد، به گونه‌ای که گویی استراحتگاه به درستی از بیمه نامه تبعیت کرده است.

بیمه گر حکم Ombud را پذیرفت و تصمیم گرفت آن را در دادگاه تجدید نظر نپذیرد، علیرغم اینکه در ابتدا قصد داشت این کار را انجام دهد.

محتوای این مقاله به منظور ارائه راهنمای کلی در مورد موضوع است. باید در مورد شرایط خاص خود از یک متخصص مشاوره بگیرید.

مقالات پرطرفدار در مورد: بیمه از آفریقای ج،ی

راهنمای مقایسه ای بیمه

LeLaw Barristers & Solicitors

راهنمای مقایسه ای بیمه برای حوزه قضایی نیجریه، بخش راهنمای مقایسه ای ما را برای مقایسه در کشورهای مختلف بررسی کنید


منبع: http://www.mondaq.com/Article/1284094